Depilacja laserowa przy bielactwie- co warto wiedzieć na ten temat?
Czy wiesz, że depilacja laserowa przy bielactwie nie jest najlepszym rozwiązaniem na eliminację niechcianego owłosienia? Poznaj szczegóły tego schorzenia i sprawdź, dlaczego nie warto rozważać korzystania z laserowego usuwania włosków podczas bielactwa.
Czym jest bielactwo?
Bielactwo jest znaną chorobą skóry, którą łatwo zidentyfikować po zaobserwowaniu na ciele ubytków naturalnego barwnika skóry. Zmiany cechują się bladym odcieniem skóry, obecnym w postaci białych plamek o mniejszej bądź większej powierzchni. W wielu przypadkach krawędzie tych plam są mocno przebarwione. Choroba nie stwarza zagrożenia dla życia, jednak skóra osoby cierpiącej na bielactwo może być bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia zewnętrzne. Potwierdzenie schodzenia odbywa się przy pomocy badań krwi oraz biopsji. Depilacja laserowa przy bielactwie może stać się problematyczna jeżeli włosy obecne na powierzchni plamek również są pozbawione melaniny. Wówczas zabiegi nie przyniosą pożądanych efektów.
Jakie skutki może mieć depilacja laserowa przy bielactwie?
Ze względów zdrowotnych depilacja laserowa przy bielactwie nie jest zalecaną techniką usuwania owłosienia. Do uzyskania efektów zabiegów laserowych niezbędna jest melanina, a w przypadku bielactwa mamy do czynienia z jej brakiem na skórze oraz włosach. Laser nie usunie owłosienia na powierzchniach objętych brakiem barwika. Dodatkowo objawy choroby mogą się nasilić po działaniu lasera, a skóra- zostać narażona na podrażnienia, a nawet poparzenia. To ryzyko przekłada się brak możliwości przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu. Zalecane są natomiast inne metody depilacji, takie jak maszynka jednorazowa lub wosk.